Sri Lanka Brief
පුවත්ලේඛක ශක්තික සත්කුමාර රඳවා තබා ගැනීම අත්තනෝමතිකයි; වන්දි ගෙවන්න – එක්සත් ජාතීන් (WGAD) ලංකාණ්ඩුවට කියයි

ලේඛක ශක්තික සත්කුමාර රඳවා තබා ගැනීම අත්තනෝමතිකයි; වන්දි ගෙවන්න – එක්සත් ජාතීන් (WGAD) ලංකාණ්ඩුවට කියයි

by

ලේඛක ශක්තික සත්කුමාර නඩු විභාගයක් නැතිව මාස හතරක් රඳවා තබා ගැනීම ශ්‍රී ලංකා රජය බැදී සිටින ජාත්‍යන්තර මානව හිමිකම් බැඳීම්වලට පටහැනි බව අත්තනෝමතික රඳවා තබා ගැනීම් පිළිබඳ එක්සත් ජාතීන්ගේ ක්‍රියාකාරී කණ්ඩායම සිය මතය ප්‍රකාශ කර තිබේ.

ඉන් පසු එකසත් ජාතීන්ගේ මෙම ක්‍රියාකාරී කන්ඩායම සිය මතය ප්‍රකාශ කර ඇත්තේ ෆ්‍රීඩම් නව්නම් මානව හිමිකම් සංවිධානය විසින් ගොනු කරන ලද පෙත්සමකට ප්‍රතිචාර දක්වමිනි.

මෙය එක්සත් ජාතීන්ගේ මානව හිමිකම් කමිටුවේ තීරණයකට වඩා වෙනස් ය. මානව හිමිකම් කමිටුව හමුවට යා හැක්කේ කවර හෝ රටක් තුළ යා හැකි උපරිම අධිකරණය දක්වා ගොස් සාධාරණයක් ඉටු නොවන්නේ නම් පමණි.

එක්සත් ජාතීන්ගේ ක්‍රියාකාරී කණ්ඩායම සිය ක්‍රමවේදයන්ට අනුකූලව (A / HRC / 36/38), 2019 දෙසැම්බර් 27 දින ශ්‍රී ලංකා රජයට ශක්ති සත්කුමාර පිළිබඳව ප්‍රශ්ණ ගණනාවක්ට පිළිතුරු ලබා දෙන ලෙස ලිපියක් යවන ලදී. එම සන්නිවේදනයට ශ්‍රී ලංකා ආණ්ඩුව පිළිතුරු දී නැත. මෙම ක්‍රියාකාරී කණ්ඩායමේ වරම ලැබෙන සිවිල් හා දේශපාලන අයිතිවාසිකම් පිළිබඳ ජාත්‍යන්තර සම්මුතියෙහි ශ්‍රී ලංකාව ද පාර්ශව කරුවෙකි.

එක්සත් ජාතීන්ගේ එකී වැඩ කණ්ඩායමෙහි නිගමනය වී ඇත්තේ අදහස් ප්‍රකාශ කිරීමේ නිදහස සාමකාමීව ක්‍රියාත්මක කිරීම නිසා සත්කුමාර දීර්ඝ කාලයක් රඳවාගෙන සිටි බවයි.

ක්‍රියාකාරී කණ්ඩායමේ වාර්තාව මෙසේ ද සඳහන් කරයි: දිලන්කගේ සමීර ශක්ති සත්කුමාර 34 හැවිරිදි ශ්‍රී ලාංකික ජාතිකයෙකි. ඔහු පොත් සහ කෙටිකතා ගණනාවක් ප්‍රකාශයට පත් කර ඇති සම්මානලාභී ලේඛකයෙකු හා කවියෙකි. ඊට අමතරව ඔහු සිවිල් සේවකයෙකු වන අතර පොල්ගහවෙල ප්‍රාදේශීය ලේකම් කාර්යාලයේ ආර්ථික සංවර්ධන නිලධාරියෙකු ලෙස සේවය කරයි. ඔහු සාමාන්‍යයෙන් පදිංචිව සිටින්නේ කුරුණගල දිස්ත්‍රික්කයේ ය.

සත්කුමාර 2019 අප්‍රියෙල් 1 වන දින අත්අඩංගුවට ගෙන නීති දෙකක් යටතේ චෝදනා ඉදිරිපත් කරන ලදී. එවා නම් ආගමික වෛරය ප්‍රචාරය තහනම් කරන ශ්‍රී ලංකාවේ සිවිල් සහ දේශපාලන අයිතිවාසිකම් පිළිබඳ ජාත්‍යන්තර සම්මුතියේ 3 (1) වගන්තිය සහ ආගමට අපහාස කිරීම තහනම් කරන දණ්ඩ නීති සංග්‍රහයේ 291 () වගන්තියයි. මෙම චෝදනා දෙක යටතේ වරදකරු වුවහොත් ඔහුට වසර 12 ක උපරිම සිර දඩුවමක් නියම කළ හැකිය.

ඔහු අත්අඩංගුවට ගැනීමෙන් පසු අගෝස්තු 8 වනදා ඇප මත මුදා හරින තෙක් සත්කුමාර බන්ධනාගාරයක රඳවා තබා ගන්නා ලද අතර ඇප කොන්දේසි අනුව ඔහුට මසකට දෙවතාවක් ප්‍රාදේශීය පොලීසියට වාර්තා කළ යුතුය.

පොලීසිය දිගින් දිගටම සත්කුමාර රඳවා තබා ගැනීමට කටයුතු කළ අන්දම දීර්ඝ වශයෙන් එක්සත් ජාතීන්ගේ ක්‍රියාකාරී කමිටුව සිය වාර්තාවෙහි සඳහන් කර තිබේ.

එම වාර්තාවෙහි දක්වි ඇති මතය සහ ශ්‍රී ලංකාණ්ඩුවට ඉදිරිපත් කර ඇති පසු විපරම් යෝජනා වන්හි දළ පරිවර්ථනයක් පහත දැක්වේ. එම සම්පූර්ණ වාර්තාව ඉංග්‍රිසි බසින් මෙහි කියවිය හැකිය.

විධානය

83. ඉහත සඳහන් කරුණු අනුව, ක්‍රියාකාරී කණ්ඩායම පහත දැක්වෙන මතය ඉදිරිපත් කරයි:

මානව හිමිකම් පිළිබඳ විශ්ව ප්‍රකාශනයේ 2, 7, 9, 10, 11, 18 සහ 19 යන වගන්තිවලට සහ සිවිල් හා දේශපාලන අයිතිවාසිකම් පිළිබඳ ජාත්‍යන්තර සම්මුතියේ 2 (1), 9, 14, 18, 19 සහ 26 යන වගන්තිවලට පටහැනිව ශක්ති සත්කුමාරගේ නිදහස අහිමි කිරීම අත්තනෝමතික වෙයි.

84. සත්කුමාර මහතාගේ තත්වයට ප්‍රමාදයකින් තොරව පිළියම් යෙදීමට අවශ්‍ය පියවර ගන්නා ලෙසත්, මානව හිමිකම් පිළිබඳ විශ්ව ප්‍රකාශනයේ සහ ඒ හා සම්බන්ධ අදාළ ජාත්‍යන්තර සම්මතයන්ට සහ සිවිල් හා දේශපාලන අයිතිවාසිකම් පිළිබඳ ජාත්‍යන්තර සම්මුතියඅනුකූල වන සේ කටයුතු කරන ලෙසත් ක්‍රියාකාරී කණ්ඩායම ශ්‍රී ලංකා රජයෙන් ඉල්ලා සිටී.

85. නඩුවේ සියලු තත්වයන් සැලකිල්ලට ගනිමින් සුදුසු පිළියමක් වනුයේ සත්කුමාර මහතාට ජාත්‍යන්තර නීතියට අනුකූලව වන්දි සහ හානිපූර්ණ ලබා ගැනීම බලාත්මක කළ හැකි අයිතියක් ලබා දීමත් සහ ඔහුගේ රැකියාව නැවත සේවයේ පිහිටුවීමත්ය.

86. සත්කුමාර මහතා අත්තනෝමතික ලෙස රඳවා තබා ගැනීම සම්බන්ධ තත්වයන් පිළිබඳ පූර්ණ හා ස්වාධීන පරීක්ෂණයක් සහතික කරන ලෙසත්, ඔහුගේ අයිතිවාසිකම් උල්ලංනය කිරීම සම්බන්ධයෙන් වගකිව යුත්තන්ට එරෙහිව සුදුසු පියවර ගන්නා ලෙසත් ක්‍රියාකාරී කණ්ඩායම රජයෙන් ඉල්ලා සිටී.

87. වර්තමාන මතය අනුව කරන ලද නිර්දේශයන්ට අනුකූලව සහ ජාත්‍යන්තර මානව හිමිකම් නීතියට සහ ශ්‍රී ලංකාවේ ඇති බැඳීම්වලට අනුකූල අනුකූල වනසේ ිය නීති, විශේෂයෙන් අයිසීසීපීආර් පනතේ 3 (1) සහ (4) වගන්තිය සහ දණ්ඩ නීති සංග්‍රහයේ 291 බී වගන්තිය ගෙන එන ලෙස ක්‍රියාකාරී කණ්ඩායම රජයෙන් ඉල්ලා සිටී.

88. එහි වැඩ කිරීමේ ක්‍රමවේදයන්හි 33 () ඡේදයට අනුකූලව, ක්‍රියාකාරී කණ්ඩායම ඔහුගේ නඩුව පහත සඳහන් අය වෙත සුදුසු ක්‍රියාමාර්ග සඳහා ඉදිරිපත් කරයි: (i) ආගමේ හෝ විශ්වාසයේ නිදහස පිළිබඳ එකසත් ජාතීන්ගේ විශේෂ වාර්තාකරු සහ (ii) අදහස් ැරීමේ සහ ප්‍රකාශ කිරීමේ අයිතිය ප්‍රවර්ධනය සහ ආරක්ෂාව පිළිබඳ එක්සත් ජාතීන්ගේ විශේෂ වාර්තාකරු.

89. ක්‍රියාකාරී කණ්ඩායමේ මෙම මතය හැකි සෑම ආකාරයකින්ම සහ හැකි තරම් පුළුල් ලෙස බෙදා හරින ලෙස ක්‍රියාකාරී කණ්ඩායම ්‍රී ලංකා ආණ්ඩුවෙන් ඉල්ලා සිටී

පසු විපරම් පටිපාටිය

90. එහි වැඩ කිරීමේ ක්‍රමයේ 20 වන ඡේදයට අනුකූලව, වර්තමාන මතය අනුව කරන ලද නිර්දේශයන්ද අතුළුව පසු විපරමෙහිදී ගනු ලබන ක්‍රියාමාර්ග පිළිබඳ තොරතුරු සපයන ලෙස ක්‍රියාකාරී කණ්ඩායම (මෙම කරුණූ ඉදිරිපත් කරන ලද) ප්‍රභවයෙන් සහ ්‍රී ලංකා ආණ්ඩුවෙන් ඉල්ලා සිටී.

() සත්කුමාර මහතාට වන්දි හෝ වෙනත් වන්දි ගෙවා තිබේද;

() සත්කුමාර මහතාගේ අයිතිවාසිකම් උල්ලංනය කිරීම සම්බන්ධයෙන් පරීක්ෂණයක් පවත්වා තිබේ නම් සහ එසේ නම් පරීක්ෂණයේ ප්‍රති;

() වර්තමාන මතයට අනුකූලව ශ්‍රී ලංකාවේ ජාත්‍යන්තර බැඳීම් සමඟ නීති හා භාවිතයන් නුකූල කිරීම සඳහා කිසියම් ව්‍යවස්ථා සංශෝධනයක් හෝ ප්‍රායෝගික වෙනස්කම් සිදු කර තිබේද;

89. පවත්නා මතය හැකි සෑම ආකාරයකින්ම සහ හැකි තරම් පුළුල් ලෙස බෙදා හරින ලෙස ක්‍රියාකාරී කණ්ඩායම ශ්‍රී ලංකා ආණ්ඩුවෙන් ඉල්ලා  සිටී.

Back to Top